: cabinet

CABINET je dámská vokální skupina.

V září 2013 se sešla parta muzikálních nadšenek a založila dámskou vokální skupinu CABINET. Myšlenka založit sbor či pěvecké sdružení se rodila již delší dobu, nakonec ji uvedly do života tři členky Dobřichovické divadelní společnosti - Kateřina Filla Věnečková, Evža Koblížková a Lucie Kukulová. Kateřina Filla Věnečková přizvala do skupiny svou dlouholetou kamarádku, paní Jolanu Konečnou - profesionální uměleckou vedoucí z Prahy, která se hned ujala práci na kultivaci hlasů členek skupiny a rozvoji jejich muzikálnosti. Členky skupiny nebyly žádné začátečnice - většina z nich hrála nebo dokonce vyučovala hře na nějaký hudební nástroj, některé již prošly různými vokálními uskupeními a sbory.

Při pravidelných středečních setkání se začaly tvořit první skladby. Prostory pro zkoušky poskytla Základní umělecká škola prostřednictvím Evži Koblížkové. Sešlo se 14 dívek a žen, i když v původním záměru se počítalo i s muži. Postupem času měnil počet členek Cabinetu, ustálil se většinou na devět. Jolana Hurych Konečná později odstoupila ze zdravotních důvodů z pozice vedoucí skupiny. Cabinet ale fungovat nepřestal, repeortoár se už značně rozšířil a vše jelo úspěšně dál. Zaměřuje se na skladby z celého světa a různých žánrů, ale nejvíc se věnuje swingovým šlágrům.

Dámy vystupovaly pravidelně na zahájení Dobřichovických divadelních slavností, vánoční koncert v kapli se stal tradicí, dále vystoupily na Karlštejně v rámci vánočních trhů, při oslavě 100 let výročí republiky. Nádherné byly koncerty uspořádané ve spolupráci se ZUŠ Dobřichovice – v divadle ABC,v Semaforu, ZUŠ Open, v řevnickém kině na podporu mayského vzdělávání, v Galerii Podkroví v Praze při setkání Nadačního fondu Ecolibri a další. Cabinet byl rovněž pozván do plzeňského rozhlasu do pořadu p. Jančaříka, vystoupily v Jindřišské věži s novoročním koncertem nebo v kostele Na prádle. Dámy jsou také významnou posilou při divadelní tvorbě Dobřichovické divadelní společnosti - účinkovaly v představení Tři mušketýři a významně posílily úspěch představení Je úchvatná.

Covidové období zasáhlo do činnosti Cabinetu podobně jako do jiných hudebních a kulturních těles, ale po nucené přestávce se vrací ke své činnosti s novým elánem, možná i s novým repertoárem.

Současné složení Cabinetu: Stáňa Čížková, Kateřina Filla Věnečková, Veronika Fröhlichová, Hanka Humlová, Evža Koblížková,  Linda Matoušková, Petra Nováková, Bětka Šubrtová a Barbara Tiziani.

https://www.facebook.com/cabinetdobrichovice