Skončil sedmý ročník divadelních slavností

V neděli 19. 7. 2015 jsme úspěšně zakončili letošní (již sedmý) ročník Dobřichovických divadelních slavností. Téměř 2500 diváků malých i velkých vidělo některé z představení naší produkce, nebo našich milých hostů z Bakova (Úžasná svatba) a z Roztok (Hospodkál aneb boj o pípu). Divadelní program tradičně doplnily i koncerty.  Dámská vokální skupina CABINET zapěla při zahájení a 12.7. si publikum podmanila Dasha a Jan Smigmátor.

Domácí družtvo se letos předvedlo s premiérou pohádky pro velké i malé diváky (BYL JEDNOU JEDEN KRÁL), kde exceloval principál Petr Říha v hlavní roli krále Já prvního a neméně výrazně mu sekundoval Jiří Šafránek v roli komořího Atakdále. Oba pánové dali vyniknout nejen svému herectví komediálním vlohám, ale i pěveckému i tanečnímu umění. V pohádce spoluúčinkovaly i děti ze souboru Kukadýlko. O dalším obsazení je možné dočíst se na stránkách DDS na jiném místě. Hra je nabitá hereckou akcí, efekty a hlavně písničkami, které textem opatřila Alena Říhová i režisérka Lucie Kukulová. Hudbu napsal Zdenek Dočekal a zpívali všichni (ano, všichni!! i ti, kteří si myslí, že zpívat neumí) zúčastnění herci. Písně vyšly i na CD a zejména rapovaná Sladká se stala hitem na dobřichovicku i okolí. Představení doplňovaly krásné kostýmy, rekvizity a scénické prvky, nadšení vyvolávalo zmizení Marušky i „nepřiměřené“ kynutí těsta..

První červencovou neděli se na prkna, která znamenají svět, vrátila na jaře premiérovaná hra MÁTOVÝ NEBO CITRON. Divadelníci v komorním a velice vtipném pojetí dali ukázat, jak se vaří takové divadelní představení. Skupina herců zkouší bulvární frašku z dvacátých let minulého století. Je pár dní před premiérou a nic není hotové. Technika (Jan Kuna) je flegmatická, kostymérka (Irena Neradová) držkatá, režisérka (Alena Říhová) nezvládá krizové situace. Mezi herci vzrůstá napětí. První dáma souboru (Hedvika Hájková) je zoufalá z mladého milovníka (Jan Seidl), nesmělého, neohrabaného začátečníka, nicméně synáčka sponzora představení. Nadchází večer premiéry. Vše se mění v nezvládnutelné delirium. V dalších překvapivých rolích bodovali Karel Král, Jiří Šafránek a Petr Říha, který tuto úžasnou komedii režíroval. Diváci se smáli nepřetržitě  od začátku až do konce a potlesk patřil hlavně Honzovi Seidlovi, který v roli divadelního eléva předváděl neuvěřitelné výkony!

Celé slavnosti zakončilo loni tolik úspěšné autorské představení Alenky Říhové TŘI MUŠKETÝŘI, v hlavních rolích s J Seidlem, Petrem Bendlem, Jiřím Geisslerem a Ondrou Nováčkem. V roli královského páru opět oslňoval Petr Koblížek a Lucie Houdková, Constance Denisy Hrubé byla něžná a zranitelná, milovník vévoda z Buckinghamu v podání Martina Mikulíka neztratil na šarmu a svůdnosti a krásná Mylady Hedviky Hájkové byla snad ještě větší mrcha než loni. V roli neúprosného kardinála Richelieu hostoval Jan Rosák a mušketýrům, jakož i celému představení šéfoval Petr Říha. Nechyběly krásné kostýmy, chytlavé písně a živý kůň..

Jak se říká, konec dobrý, všechno dobré! Diváci byli spokojeni, my herci jsme společně (a rádi) strávili skoro měsíc v kuse, ponorky se nekonaly a těšíme se na příští rok, s nadějí, že divadellní léto 2016 bude stejně krásné, jako to letošní.

A ještě dvě důležitá upozornění:

Zaprvé:  ve čtvrtek 23.7. se ruší představení  IKSYPSILONZET, neboť hlavní hrdinka si zlomila nohu. Místo toho si ve Vinárně u Karoliny společně promítneme záznam z představení Byl jednou jeden král. Máte- li zájem, doražte také!! začínáme v 19:30hodin

Zadruhé: TŘI MUŠKETÝŘI se budou hrát ještě v řevnickém amfiteátru. V sobotu 26.7. a v neděli 27.7. vždy od 20hodin. Přijďte vychutnat neopakovatelnou atmosféru lesního divadla, bude to zase jiné, než u nás, na „našem“ překrásném a malebném nádvoří dobřichovického zámku.

Děkujeme za přízeň a těšíme se na Vás!! Protože co by byli komedianti bez diváků?

Posted in Nezařazené.