Principál má Brouka v hlavě

Rozpustilá fraška Brouk v hlavě je nejhranější hrou francouzského dramatika Georgese Feydeaua. Patří k vrcholům tvorby tohoto autora. Jedná se o „lechtivou“ situační komedii, která srší nespoutaným humorem, ironií i osobitým šarmem. Co všechno může způsobit zprvu nevinný, ale vzápětí málem zkázonosný nápad prověřit manželskou věrnost?

Hra se odehrává někdy na přelomu 19. a 20. století v Paříži, kdy do hotelu U Něžné kočičky jsou postupně zatahovány všechny postavy hry. Stačí uvolnit malý kamínek nedůvěry, aby se rozpoutala lavina omylů, záměn osob, převleků a nedorozumění.

Milovníci divadla inscenaci Brouk v hlavě znají především z Divadla na Vinohradech, kde v režii Jiřího Menzela zazářil ve dvojroli Viktor Preiss. V komických situacích, kterých je zde víc než dost, ho výborně doplňuje Ivan Trojan, jehož postava bratrance Kamila neumí vyslovovat souhlásky, což vyvolá spoustu vtipných scének.

Principál Dobřichovické divadelní společnosti Petr Říha se rozhodl pro režii této komedie pro Dobřichovické divadelní slavnosti 2016. V červenci na zámeckém nádvoří herci DDS tedy rozpoutají příběh manželky Marcely, která začala podezírat svého manžela Viktora z nevěry, protože v poslední době začal mít potíže s plněním „manželských povinností“. Plejáda záměn a nedorozumění se vysvětlí a uzavře až v bytě Viktora a dospěje tak nakonec ke šťastnému konci.

Nenechte si ujít inscenaci Brouk v hlavě v podání Dobřichovické divadelní společnosti, jejíž hry své diváky už mnoho let přesvědčují o svých nesporných kvalitách a umožněte svým tělům trochy té „léčby smíchem“.

Bližší informace sledujte na stránkách DDS a v místních periodikách.

Posted in Nezařazené.