Je úchvatná!

Komedie o nejtragičtější zpěvačce všech dob. Autorem této divadelní hry je Angličan Peter Quilter. Světová premiéra se uskutečnila v roce 2005 v Birminghamu. jenkinsHra získala nominaci na Cenu Laurence Oliviera za nejlepší novou komedii a od svého prvního uvedení se hrála ve více než 20 zemích. Je to příběh skutečně žijící osoby, Florence Foster Jenkins. Autor sám odpovídá na otázku, co ho zaujalo na příběhu Florence, a co ho dovedlo k napsání hry „Je úchvatná“ takto:

„Florence byla příšerná, příšerná zpěvačka. Slyšel jsem jednu z jejích původních nahrávek a vyrazil jsem do obchodu Anglické národní opery, jestli tam toho o ní najdu víc. Když jsem zmínil její jméno, každý v obchodě se otočil a pousmál. V tu chvíli jsem věděl, že půjde o něco speciálního. Je to velký příběh vítězství nad nepřízní osudu a zároveň je to jeden z těch úžasných příběhů, které člověka okamžitě rozesmějí svojí absurditou. Ale ještě zajímavější je skutečnost, že to byla tak šťastná žena. Vzdorovala všem kritikům a vytrvale následovala své sny. Takže nejde jen o velmi zábavný, ale také o velice dojemný a povznášející příběh. A právě tyhle prvky jsou báječným materiálem pro divadelní hru.“

Komedie vzniká v těchto dnech i v Dobřichovicích pod režijní taktovkou Aleny Říhové, která se v této roli objevuje úplně poprvé. V hlavní roli Florence uvidíte Evžu Koblížkovou. Dále hrají Dušan Navařík, Kateřina Filla Věnečková, Ondřej Nováček, Irena Neradová a Lucie Hochmalová.

Dobřichovická divadelní společnost vás srdečně zve na premiéru hry 28. 3. 2019 v 19 hodin v kině v Řevnicích. Další reprízy budou tamtéž 29. 3. a 31. 3. 2019.

Posted in Nezařazené.