Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Na správné adrese – Divadlo Hostivice

Čtvrtek 27.6. , 20:00

Odkvétající kabaretní hvězda Georgette pronajímá ve svém pařížském bytě pokoje. A tak spolu na jedné adrese bydlí klavíristka Jeanine, malířka Jacqueline a služebná Marie-Louisa. Soužití žen takto rozdílných temperamentů ale není vůbec jednoduché.

Ve Francii nesmírně úspěšná komedie francouzského dramatika Marca Camolettiho nabízí řadu vtipných situací a dialogů. Jistou pikantnost přitom zvládá s pověstným francouzským šarmem. Hra byla poprvé uvedena v Paříži roku 1966 a hrála se více než tisíckrát.

Režie: Jolana Petříková

Osoby a obsazení:
Spartakus, model: Martin Zounar, j. h.
Georgette, bývalá kabaretní hvězda: Pavlína Jonášová
Jeanine, klavíristka: Pavla Šramotová
Jacqueline, malířka: Barbara Lenská
Marie-Luisa, služebná a společnice Georgette: Barbora Sulovská
Bertrand, milenec: Pavel Zeman, Michal Fuchsa
Bernard, nájemník: Lukáš Bárta
Jean, žák: Tomáš Bareš

Činnost divadelního souboru Hostivice v původní sestavě byla zahájena v roce 2012. Iniciátorem byl Petr Urban, který pro tento bohulibý záměr sehnal dalších šest lidí a spolu s nimi nazkoušel divadelní hru Revizor od ruského autora, původem však z Ukrajiny, N. V. Gogola. Hra byla poměrně úspěšně několikrát reprízována. Po kratší pauze byla činnost souboru obnovena, nyní však již s rozšířeným počtem členů – a to nejen v řadách hereckých, ale především na postu režiséra, kterého se ochotně a schopně ujala Jolana Petříková. Zřizovatelem souboru se také stalo město Hostivice – soubor tak dostal punc oficiality, což vedlo ke zkvalitnění zázemí pro všechny členy souboru.

Podrobnosti

Datum:
Čtvrtek 27.6.
Čas:
20:00

Pořadatel

DDS
Webová stránka:
www.divadlodds.cz

Místo konání

Zámek Dobřichovice
Křižovnické náměstí 1
Dobřichovice, 25229 Česká republika
+ Mapa Google