Dobřichovické divadelní slavnosti 2021

Dobřichovické divadelní slavnosti potřinácté

Dobřichovická divadelní společnost i letos pořádá svůj největší svátek – Dobřichovické divadelní slavnosti. Už se nemůžeme dočkat, až budeme společně bavit divadlem. Od nového roku jsme se věnovali spíše „domácí přípravě“, přemýšleli a bádali, co dál. Jediným výrazným počinem bylo natočení klipu pro očkovací centrum, kde někteří členové DDS účinkovali. Netušili jsme, že bude mít takový ohlas a téměř 30 000 zhlédnutí na youtube. Režie se ujala Lucie Kukulová.

Bohužel jsme se nemohli scházet naživo a připravovat již odloženou premiéru nové hry pod vedením Petra Říhy, a proto jsme přistoupili k vytvoření programové nabídky letošních slavností trochu jinak.

Plakat_Byl_jednou_jeden_kral_1Oprášíme to, co jsme již hráli, co umíme, a co se divákům líbilo. Předně je toPeklo2021 komedie Peklo v hotelu Westminster v režii Petra Říhy. Hrajeme ve dnech 3., 4. a 5. 7. Už teď se těším na „dveřové scény“ Jiřího Šafránka, Jana Seidela a Hedviky Hájkové. Znovu zahrajeme i komedii Řeči, s kterou se chystáme na soutěžní divadelní přehlídku na podzim, a to ve dnech 16. a 17. 7. Do třetice to bude hudební pohádka Byl jednou jeden král, kterou jsme poprvé hráli před šesti lety pod vedením Lucie Kukulové. V hlavní roli Marušky se představí naše dobřichovická „sousedka“, herečka Aňa Geislerová. Tentokrát ji spolupořádáme s dětským divadlem Kukadýlko. Pohádku můžete vidět ve dnech 18., 19. a 20. 6., pozor, v Lesním divadle v Řevnicích.

O další program se postarají naši hosté. Nejdříve to bude Divadlo La Pardon – divadelní spolek složený ze skupiny bývalých studentů herectví, kteří se spolu nedokázali rozloučit, s představením Brýle Eltona Johna. Bláznivá groteska, v níž se na pozadí skutečné události z dějin anglického fotbalu rozehrává nosné téma životního outsiderství, se s úspěchem hrála po celé Evropě. Uvádíme 29. 6. na zámeckém nádvoří.

Divadlo Na Jezerce k nám přijede ve dnech 7. – 9. 7., 11., 13. – 14.7. Uvidíme šest představení čtyř her – Manželské vraždění, Charleyova teta, Pánský klub a Poslední aristokratka. Mezi hlavní protagonisty patří Anna Polívková, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Petr Vacek, Milan Šteindler, Jaroslav Dušek a další. Ve hře Pánský klub hrají i dvě členky DDS Alena Říhová a Irena Neradová. Na to se opravdu moc těšíme.

Zajímavým hostem jsou také Geisslers Hofcomoedianten. Jedná se o nezávislý divadelní soubor, který ve své tvorbě propojuje staré tradice s živým, současným divadlem. Pražský soubor hledá předlohy ke svým inscenacím výhradně v období trvání evropského baroka a barokního myšlení, zabývá se tak ponejvíce textovými předlohami 16. – 18. století. „Dvě komedie v komedii“ je volnou adaptací stejnojmenné hry G. B. Andreiniho z roku 1623. Hraje se 22. 7.

Letošní Dobřichovické divadelní slavnosti zakončí Bratři Ebenové, kteří se k nám po roce zase vracejí, tentokrát 30. 7. Svébytný ebenovský hudební styl od folku a šansonu až k jazzu nebo lidové hudbě propojený vtipným komentářem Marka Ebena potěší mnohého z nás.

Tak si držme všichni palce, ať plánovaný program proběhne „bez ztráty kytičky“ a ať se sejdeme v Lesním divadle v Řevnicích a na zámeckém nádvoří v Dobřichovicích v hojném počtu.

Ať žije divadlo a to naše zvlášť!

DDS2021