Dobřichovické divadelní slavnosti 2019

Koncem června zahajuje Dobřichovická divadelní společnost již 11. ročník tradičních divadelních slavností. Bude z čeho vybírat. A budou to samé komedie! Některé jsou tzv. „řachandy“, jiné spíše hořké, lechtivé či hudební. A proč ne? Humor nemůže nikdy uškodit, tak proč ho nebrat po velkých dávkách. Doplní ho ještě koncerty Jitky Vrbové a kapely Bizzare Band.

Tak tedy zde je celý program:

Zahájíme 21. 6. v 19 hodin koncertem Jitky Vrbové, známé swingové a country zpěvačky. Hned po skončení koncertu ve 20,30 hodin můžete shlédnout reprízu komedie Je úchvatná. Právě s touto komedií Dobřichovická divadelní společnost uspěla v dubnu na krajské přehlídce v Sadské a postoupila na národní přehlídku do Vysokého nad Jizerou. Hlavní hrdinkou je „nejhorší operní zpěvačka světa“ Florence Jenkinsová, která si myslela, že je obdařena nádherným hlasem. V hlavní roli účinkuje Eugenie Koblížková, v dalších rolích se představí Dušan Navařík, Kateřina Filla Věnečková, Ondřej Nováček, Lucie Hochmalová a Irena Neradová. Režie se ujala Alena Říhová. Tuto komedii můžete vidět ještě 22. 6. a v červenci také 10., 13. a 14. 7., vždy ve 20 hodin.

Prvním hostujícím souborem bude oceňovaný soubor z Prahy Ty-já-tr/HROBESO. Představí divadelní adaptaci slavné hořké komedie o dospívání a lásce s válkou v zádech na motivy novely Bohumila Hrabala – Ostře sledované vlaky v režii Luďka Horkého. Autory inscenace jsou Tomáš Jarkovský a Jakub Vašíček. V hlavní roli účinkuje skvělý Martin Holzknecht. Soubor, který se zaměřuje především na oblast činoherního interpretačního divadla, získal za tuto inscenaci hlavní cenu na přehlídce Wintrův Rakovník 2019. Představení se hraje 25. 6. ve 20 hodin.

Další komedie, s názvem Na správné adrese, od francouzského autora Marca Camolettiho, bude uvedena 27. 6. ve 20 hodin. Hraje Divadelní soubor Hostivice. V roli Spartaka a modela uvidíte Martina Zounara, j.h. Odkvétající kabaretní hvězda Georgette pronajímá ve svém pařížském bytě pokoje. A tak spolu na jedné adrese bydlí ještě klavíristka Jeanine, malířka Jacqueline a služebná Marie-Louisa… Ve Francii nesmírně úspěšná komedie nabízí řadu vtipných situací a dialogů. Jistou pikantnost přitom zvládá s pověstným francouzským šarmem. Režírovala Jolana Petříková.

Pražský divadelní soubor La pardon přijíždí do Dobřichovic s inscenací úspěšné hry Georgese Feydeaua Dámský krejčí. „Malá lež je mrzká, ale velká lež, to je umění!“ Doktor Moulinot je neuvěřitelný lhář, který je ochotný pro zakrytí manželské nevěry udělat téměř cokoli, neváhá se i vydávat za dámského krejčího. V režii Martina Vokouna a Diany Šoltýsové soubor předvede moderní pojetí situační komedie. Hrají Aleš Fidler, Jan Pichler, Jan Knespl, Michal Kuboušek, Zuzana Částková a další. Nenechte si ujít 30. 6. ve 20 hodin.

Divadelní soubor Klicpera Sadská uvádí úspěšnou komedii Kachna na pomerančích v režii Sylvy Triantafillou. Ďábelsky rozehraná partie manžela o tom, jak získat zpět svoji ženu za pomoci jejího milence a své sekretářky. A tak se všichni zúčastnění a jedna vzdorovitá kachna ocitnou na víkendové šachovnici obratného hráče snažícího se dobýt zpět svou královnu. Ďábelská taktika se ukáže být nejen účinnou, ale přináší i řadu humorných situací. Hrají František Černý, Ivana Skříčková, Jaroslava Kynclová, Pavel Douděra, Marie Hamerová. Představení uvidíte 4. 7. ve 20 hodin.

Kapela Bizzare Band se sama představuje jako vzájemně přátelské seskupení, které se věnuje výhradně autorské tvorbě. Žánrově Bizarre Band osciluje mezi folkem, šansonem a kouzlem nechtěného. Jádrem celého písničkaření jsou texty členky kapely Kláry Suchankové, přičemž finální hudební tvar má pod palcem zejména Zdeněk Dočekal a Dušan Navařík. V roce 2016 Bizarre Band natočil své debutové album V krajině naměkko, v roce 2017 s písničkářem Janem Burianem dvojalbum Jihotaje. V současné době kapela chystá další autorské album. Kapela vystoupí 12. 7. ve 20 hodin.

Dobřichovický divadelní soubor připravuje na 18. 7. (20 hodin) premiéru konverzační frašky z pera mistra žánru Neila Simona Řeči (v originále Rumors, čili „drby, fámy, zvěsti“). Můžete se těšit na hru plnou svižných dialogů a slovního humoru. Hru, ve které z darovaných broušených váz zůstanou jen střepy, ve které údajně vybuchují holicí krémy ve spreji, ve které nikdo až do konce neví, co se vlastně doopravdy stalo. Režie se ujal principál souboru Petr Říha. V hlavních rolích se objeví hosté Ema Klementová a Matěj Merunka. Dále hrají Alena Říhová, Hedvika Hájková, Jana Kroupová, Petr Kopsa, Alexandr Skutil, Petr Bendl, Irena Neradová a Jiří Geissler/Jan Rosák. Další reprízy uvedeme 19. – 21. 7., 23. 7. a 25. – 27. 7., vždy od 20 hodin.

Přijďte se pobavit a potěšit sebe i nás, protože pro divadelníky není nic důležitějšího než plné hlediště spokojených diváků. Vstupenky na všechna představení budou k zakoupení online na adrese www.webticket.cz/program/dds nebo v Infocentru v Dobřichovicích. Cena za jednotlivá představení je 180 Kč.

DDS2019