Dobřichovické divadelní slavnosti 2015

7. ročník Dobřichovických divadelních slavností se blíží

 

Dobřichovická divadelní společnost pořádá letos již 7. ročník oblíbených Dobřichovických divadelních slavností. Přípravy na tuto již tradiční přehlídku slavnosti 2015mimořádných výkonů a zážitků právě vrcholí. Kromě DDS, která předvede své tři hry, vystoupí na slavnostech ještě spřátelené soubory Divadelní sdružení Tyl, Studio mladých a Divadlo Kocábka.

Hudbou potěší koncertem dámská vokální skupina Cabinet aneb 10 tet a stejně jako v loňském roce přijali naše pozvání zpěvačka Dasha a Jan Smigmátor.

 

Zde je program celého divadelního svátku:

  • 21.6.  17 hodin – divadelní průvod všech herců v dobřichovických ulicích

 

18 hodin – slavnostní zahájení, koncert vokální skupiny Cabinet aneb 10 tet

19 hodin – Divadelní sdružení Tyl – uvede komedii Úžasná svatba v režii Dany Janečkové . Bill Rachel se berou už dneska, ale včera se něco stalo a to něco se děje dál, a do toho přijde svědek, a do toho jeho přítelkyně, kterou nikdo nezná, a do toho nevěstina matka, které je všude plno, a navrch se v tom angažuje pokojská hotelu, kde se svatební přípravy a samotná svatba odehrává….

 

 

  • 24.6. 20 hodinDDS – v premiéře uvádí pohádku pro celou rodinu Byl jednou jeden král podle lidové pohádky a filmu Oldřicha Kautského, Bořivoje Zemana, Jiřího Brdečky a Jana Wericha v úpravě a režii Lucie Kukulové. Hudbu složil Zdeněk Dočekal, v hlavních rolích se představí Petr Říha a Jiří Šafránek. Spoluúčinkují děti z divadla Kukadýlka Lucie Kukulové a Kateřina Filly Věnečkové. Král Já I. si, jak všichni dobře víme, vybral zlato a královská dcera Maruška pak měla co dělat, aby tatínka přesvědčila, že není všechno zlato, co se třpytí.

 

Pohádka se hraje také 25. – 27. 6 a 2. – 3. 7. ve 20 hodin.

 

 

  • 4.7. 20 hodinDDS – uvede komedii Mátový nebo citron, která již začátkem jara sklidila velký úspěch v kino-divadle Řevnice a také v divadle Semafor. Režie se ujal principál DDS Petr Říha, který rovněž skvěle ujal role zapomnětlivého stárnoucího herce. Bláznivá komedie o tom, jak se tvoří divadlo, měla před lety ve Francii mimořádný úspěch a dodnes je oblíbenou hrou na francouzských prknech. Skupina herců zkouší novou hru. Technika je flegmatická, kostymérka držkatá, režisérka Alena nezvládá krizové situace. Mezi herci vzrůstá napětí. První dáma souboru Hedvika je zoufalá z nesmělého, neohrabaného herce Honzíka – začátečníka, nicméně synáčka sponzora představení. Nadchází večer premiéry. Vše se mění v nezvládnutelné delirium. Pozoruhodným výkonem exceluje v roli herce začátečníka Jan Seidel.

 

Komedie se uvádí také ve dnech 5. a 6. 7. ve 20 hodin.

 

 

  • 10.7. 20 hodinStudio mladých – vystoupí s muzikálem Hospodkál aneb boj o pípu, který režírovali samotní herci Bystrozraký Tomáš, Dlouhý Vojta a … Radek. Představte si dokonalý muzikál. Muzikál z místa, které všichni dobře známe. Muzikál z poctivé české hospody. To je Hospodkál! Přijďte a budete se královsky bavit!

 

 

 

  • 12.7. 20 hodin – koncert – Dasha a Jan Smigmátor – v jejich podání zazní písně z repertoáru těch největších hvězd světa evergreenů – Franka Sinatry, Elly Fitzgerald, Tonyho Bennetta, Barbary Streisand, Raye Charlese, kapel Beatles nebo Queen, Michaela Bublého a dalších. To vše a ještě mnohem víc …

 

 

 

  • 15.7. 20 hodinDDS –po loňském úspěchu autorského díla Aleny Říhové podle „klasiky“ Alexandra Dumase domácí soubor znovu uvádí hru Tři mušketýři se zatím nejpočetnějším obsazení herců a dalších, kteří se na přípravě hry podíleli, v historii DDS. Režie Petr Říha, účinkují Jan Seidel, Jiří Geissler, Ondřej Nováček, Petr Bendl, Lucie Houdková a mnoho dalších. Zveme celou rodinu.

 

Hra se hraje také ve dnech 11. 7. na zájezdě v Radonicích, 16. – 17. 7., 19. 7. ve 20 hodin v Dobřichovicích a 25. – 26. 7. v Lesním divadle Řevnice.

 

 

  • 23.7. 20 hodinDivadlo Kocábka – představí svůj kabaret IKSypsilonZET aneb všechno jednou skončí, včera nebo hned. Spoluúčinkuje netradiční kapela tradičního jazzu MK3. Autorem je Jiří Cinkeis. Hrají Zorka Hauová, Markéta Pleštilová, David Bouška, Jiří Cinkeis a Vladimír Šíma.

 

 

Věříme, že počasí vyjde, že amatérské divadelníky podpoří i početné publikum, oni zase rádi přispějí svým snažením k dobré náladě a příjemnému prožitku.

 

Vstupenky na všechna představení si můžete zakoupit online na https://www.webticket.cz/program/dds nebo v Café Galerii Bím v Dobřichovicích.

 

Ať žije divadlo a to naše zvlášť!

Kateřina Filla Věnečková