Dobřichovické divadelní slavnosti 2017

Program 9.ročníku:

23. 6. – Zahájovací koncerty
Dobřichovické komorní filharmonie ZUŠ Dobřichovice
Výběr z písní divadel Semafor a Osvobozené divadlo. Zpívá pěvecké oddělení ZUŠ a dámská vokální skupina Cabinet. Aranže: Zdena Košnarová. Dirigent: Dušan Navařík.
Cabinet – dámská vokální skupina a Tango Jazz Band Saši Skutila
Swingové, jazzové a jiné písně v podání dvou spřátelených hudebních těles, které pro tuto příležitost vytvořily jeden band. Zpívají Bára Šmídová, Jitka Vosková, Klára Perglová, Evža Koblížková, Kateřina Filla Věnečková, Petra Nováková, Stáňa Čížková, Bětka Šubrtová. Dirigent: Saša Skutil

24. 6. – Modré z nebe – Divadelní sdružení Tyl – Bakov nad Jizerou – režie Magda Fantová
Hru Modré z nebe, pod originálním názvem „37 postcards“, napsal Michael McKeever a do češtiny přeložil Martin Fahrner.
Rodina Suttnových se zdá býti normální rodinou z vyšších vrstev. Je to rodina poklidná a milující. Žije svůj život v krásném domě a své štěstí si nenechá ničím narušit. Návrat syna z dlouhé cesty to vše dovršuje, navíc přijíždí se snoubenkou, kterou na svých cestách poznal. Může být něco víc? Může…
Hrají: Dana Janečková, Anna Fantová, Vlasta Šléglová, Zuzana Čičmancová, Vlasta Bobková, Magda Melicharová, Vojta Keller, Míla Masopust, Standa Melichar, Filip Novák. Světla, zvuk, technika: Standa Melichar, Kuba Sieber, Petr Staffen.

25. 6. – Tragédie na Mississippi – Divadelní soubor Rozkoš – Praha – režie Hana Malinová

Ochotnické divadlo funguje jako sociální projekt organizace Rozkoš bez rizika. Jedná se o veselé drama se zpěvy. Hra získala na divadelním festivalu Hobblík v Hodoníně ocenění za hudební složku a ocenění za herectví získala představitelka role Belle Star.

Po řece Mississippi pluje loď tzv. show boat, na níž se pro ukrácení dlouhé chvíle hrají divadelní představení. Loď je přepadena piráty a následně vyhozena do povětří. Ale ani radost pirátů z bohatého lupu nemá dlouhého trvání. Jsou přepadeni Indiány. Kdo přežije? To je přece nadevší pochybnost: Czech girl Anycka. Text: Hana Malinová Hudba: Jaroslav Kohout

1.7. – II congelatore: Zmrazovač – Kočovné divadlo AD HOC – režie Jan Duchek a Lukáš Habanec
Komediální operní drama vtáhne diváky do USA za podivných časů prohibice. Ve třech jednáních vypráví o osudech dobře etablovaného mafiánského klanu a sleduje cesty přistěhovalců v Novém světě. Představení plné napětí a morálních dilemat je prošpikováno hudebním géniem Verdiho, Pucciniho, Leoncavala, Bizeta a dalších mistrů. Romance i akční scény, živý orchestr i mrtvé mrtvoly.
Představení divadla, které je seskupením hudebních a divadelních nadšenců bez domovské scény, vyvolalo značný ohlas na festivalu Jiráskův Hronov a reprezentovalo ČR na mezinárodním festivalu Spots op West v Belgii. Zaujalo rovněž profesionální operní kritiku a po předvedení na festivalu Opera 2015 získalo v recenzi hodnocení 95%.
Hrají a zpívají: Adam Caha, Jan Duchek, Kateřina Fafílková, Anežka Habancová, Lukáš Habanec, František Hrubý, Dominika Jíchová, Zdeněk Melín, Petr Mikulka, Klára Šidlová, Jiří Vedral.

4. 7. 2017 – Brouk v hlavě – Dobřichovická divadelní společnost – režie Petr Říha
Rozpustilá fraška Brouk v hlavě je nejhranější hrou francouzského dramatika Georgese Feydeaua. Patří k vrcholům tvorby tohoto autora. Jedná se o „lechtivou“ situační komedii, která srší nespoutaným humorem, ironií i osobitým šarmem. Co všechno může způsobit zprvu nevinný, ale vzápětí málem zkázonosný nápad prověřit manželskou věrnost?
Představení v tomto roce získalo několik ocenění na divadelních přehlídkách Winterův Rakovník a Klicperovy divadelní dny v Sadské s přímou nominací na národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou.
Hrají: Karel Král, Hedvika Hájková, Jana Kroupová, Jan Seidl, Jiří Šafránek, Petr Širc nebo Jan Rosák, Jiří Geissler, Alena Říhová, Lucie Houdková nebo Kateřina Filla Věnečková, Petr Bendl, Ondřej Nováček, Denisa Hrubá nebo Jiřina Rosáková, Jiří Vitouš, Irena Neradová, Tena Elefteriadu, Jitka Vosková, Olga Vokurková, Nikola Šikanedrová, Sandra Chladová, Diana Kubová, Karel Slavíček nebo Petr Svejkovský. Hudba: Bedřich Šmarda, Stanislav Mácha, Petr Hepnar. Texty písní: Alena Říhová. Korepetice písní: Tena Elefteriadu. Scéna: Petr Calda a Karel Král. Kostýmy: Lenka Mejstříková. Světla: Jan Kuna.
Další představení: 5. – 6. 7. 2017

13. 7. 2017Peklo v hotelu Westminster – Dobřichovická divadelní společnost – režie Petr Říha – PREMIÉRA
Situační komedie známého autora Raye Cooneyho.
Drobná chybička v ubytovacím pořádku rozpoutá v hotelu Westminster doslova „peklo“ a zkomplikuje plánované víkendové zálety. Ve dvou sousedních manželských apartmá hotelu Westminster „bydlí“ celkem jedenáct lidí. Ve spletitých situacích zapříčiněných hned několika nevěrami, z nichž některé zasahují až do nejvyšších politických kruhů, bojují o svůj krk „ctihodný“ poslanec a jeho osobní sekretář, svou pověst hájí dámy, renomé hotelu se pokouší zachránit ředitel a do toho nic nechápající čínský číšník servíruje kávu pro tucet osob.
Hrají: Jiří Šafránek, Hedvika Hájková, Jan Seidl, Petr Říha, Alena Říhová, Petr Bendl, Jana Kroupová, Jitka Vosková, Stáňa Čížková. Scéna: Petr Calda a Karel Král. Kostýmy: Lenka Mejstříková. Světla: Jan Kuna.
Další představení: 15. – 16., 19., 20. – 22. 7. 2017

23. 7. 2017Nevěsta k pohledání – Divadelní spolek Vojan – Libice nad Cidlinou – režie Jaroslav Vondruška
Komedii na motivy francouzských frašek napsal a režíroval principál souboru Jaroslav Vondruška.
Mladý, ne příliš úspěšný, malíř Charles je manipulován svojí milenkou do výhodné svatby s „nevěstou k pohledání“. Pronajme si byt a objedná si v agentuře reprezentativní obsluhující personál k očekávané návštěvě bohaté rodiny. Dostaví se ale prostá venkovská dívka. Svojí bezelstnou, a trochu naivní, povahou začíná „otvírat oči“ svému pánovi. Změní on názor na svou milenku a na bohatou nevěstu? Které z dívek dá přednost? A tak se Charles postupně dostává do kolotoče bláznivých situací, jak už to v komedii bývá…
Hrají: Tomáš Čivrný, Barbora Vaňková, Anna Saláková, Jaroslav Brendl, Helena Vondrušková, Veronika Mňoučková, Michaela Jílková. Scéna: Jaroslav Vondruška. Kostýmy: Olga Grunclová, Helena Vondrušková. Světla a zvuk: Jaroslav Vondruška ml. a Jaromír Rezek.

24. 7. – koncert kapely Circus Brothers

Kapela Circus Brothers vznikla oddělením většiny členů původní kapely Circus Problem. Navazuje na to nejlepší z původní tvorby a přináší nový posun, který fanouškům přináší nezapomenutelné disco-balkan mejdany. Na ulici, v klubech i na pódiích menších či větších festivalů baví tisíce fanoušků často až do ranních hodin. S neuvěřitelnou energií zahraný disco-balkan, který kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house.

Vstupenky na představení si budete moci zakoupit online ZDE nebo v Café Galerii Bím v Dobřichovicích. Předprodej zahájen.

 

DDS2017