DIVADLO BUDE!

Letošní kulturní léto bude u nás i ve světě jiné. Některé festivaly se ruší, jiné se pořádají on-line nebo ve zredukovaném programu. Dobřichovická divadelní společnost se rozhodla i ztížených podmínek uspořádat pro své diváky tradiční Dobřichovické divadelní slavnosti. Letos to bude již 12. ročník. A proto: Nebojte se, divadlo bude! A bude i hudba.

Zahajujeme 27. 6. na naší otevřené scéně zámeckého nádvoří reprízou laskavé hudební komedie Je úchvatná, se kterou se letos chystáme na celostátní přehlídku Jiráskův Hronov.

Hned na začátku července se všichni moc těšíme na samostatný koncert Jitky Vrbové ve velkém obsazení kapely BossBabisk nadcházejícím osmdesátým narozeninám oblíbené jazzové a trampské zpěvačky.

Z dalšího programu prozradím představení satirické komedie Boss Babiš v podání divadla RePublika podle jedné z nejprodávanějších knih současného českého novináře Jaroslava Kmenty. Je Andrej mafián, nebo oběť? Je Babiš největším polistopadovým podvodníkem, který zdecimoval tuto zemi, nebo jsme všichni letadlo? Na tyto otázky se s nadhledem a humorem snaží najít odpověď herci a herečky divadla RePublika v inscenaci kabaretního provedení.

Divadlo Radka Brzobohatého přijede s nejslavnější Moliérovou komedií Lakomec. V hlavní roli Harpagona se představí herec Milan Enčev. „Přestože tahle hra vznikla plus minus před 350 lety, je strašně aktuální. Tehdy i teď je leckdo pro peníze schopen udělat takřka cokoli. A i proto má cenu hrát tohle představení i v dnešní době,“ říká ředitelka Divadla Radka Brzobohatého Romana Goščíková.Lakomec_DRB

A tohle určitě není všechno. V jednání jsou ještě možná velká překvapení. Ale o tom až příště.

Těšíme se na vás! My vás pobavíme, vy nás podpoříte!

Posted in Nezařazené.