Divadelníci rozjeli další sezónu

Dobřichovická divadelní společnost počátkem února hodnotila svou činnost. Stalo se tak na valné hromadě, která proběhla v pátek 10. února 2017 a které se nakonec zúčastnilo na 31 amatérských hereček a herců. A protože od posledních voleb již uplynuly 4 roky a naplnilo se funkční období řídícího orgánu spolku, tzv. umělecko-programové rady i kontrolní komise, bylo zapotřebí kromě hodnocení samého zvolit tyto orgány na další funkční období.

Jak řekl principál divadelníků dr. Petr Říha hned v úvodu své zprávy o činnosti, je co hodnotit a být na co pyšní. Přestože během předcházejících let nebylo vše úplně růžové, postupem času se situace konsolidovala a vše vyvrcholilo loňským rokem, který lze bezpochyby hodnotit jako jeden z nejúspěšnějších, jestli ho přímo nenazvat rokem nejúspěšnějším. Spolku se dařilo na poli organizačním, uměleckém i ekonomickém.

Během léta na sebe nejvíce upozornil letními divadelními slavnostmi na nádvoří dobřichovického zámku, ale pozornost poutal i svými opakovanými zájezdy na slovutné pražské scény ale nejen na ně a v neposlední řadě i úspěšnou účastí na divadelních přehlídkách s komedií Mátový nebo citron, která vyvrcholila na národní přehlídce ve Vysokém nad Jizerou. A ani tam se spolek neztratil, když si přivezl několik ocenění. Hra Mátový nebo citron se líbí nejen porotám, ale i běžným divákům, a tak ji divadelní společnost ponechává ve svém programu i na rok letošní. Od loňského léta ji zdatně sekunduje další úspěšná komedie Brouk v hlavě a v těchto dnech a týdnech se snad rodí v pořadí třetí kus – Peklo v hotelu Westminster. Na prknech, která znamenají svět, vidělo vloni dobřichovické herce při celkem 26 představeních na 3.950 diváků.

Spolku se dařilo i ekonomicky. Divácký zájem se promítl do vyšších tržeb a obecná známost a popularita přilákala i několik sponzorů, kteří se rozhodli bohulibou hereckou činnost podpořit. Již tradičně herci děkují i městu Dobřichovice, které činnost podporuje formou grantů. Po létech tak bylo možno investovat nějaké peníze do většího vybavení. Na městském pozemku za hasičárnou přibyly dva dopravní kontejnery, které napříště mají sloužit jako sklad kulis, herci se poohlížejí po vlastním přívěsném vozíku za auto pro dopravu kulis na zájezdy, či nákupu stohovatelných venkovních židlí.

Úspěšný rok tak ovlivnil i volby nové, chtělo by se říci staronové, UPR a kontrolní komise, když řídící orgán spolku nedoznal žádných změn a kontrolní komise se v duchu upravených stanov pouze rozrostla o třetího povinného člena. Principálem byl podle očekávání jednomyslně zvolen JUDr. Petr Říha, který v závěru přislíbil, že se s tou komediantskou bandou pokusí navázat na loňské úspěchy, když přitom bude mj. spoléhat i nadále na neutuchající zájem a podporu diváků z řad široké veřejnosti.

Na závěr aktuální nabídka dvou představení na pražských scénách:

Brouk v hlavě – divadlo ABC – 12. 3. 2017 (neděle) v 19 hodin

Mátový nebo citrón – divadlo Rokoko – 2. 4. 2017 (neděle) v 19 hodin

Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji na stránkách Městských divadel pražských.

Srdečně vás zveme, a nebojte, nudit se rozhodně nebudete!

Posted in Nezařazené.