9.listopadu 2019 od 14 hodin…

nechceme_zpatkyV sobotu 9. 11. 2019 od 14 hodin proběhne v centru městečka připomínka listopadových událostí roku 1989. Bude se konat pod heslem „Nechceme zpátky aneb živé obrazy ze 17. listopadu 89“.
V rámci dobřichovických možností se organizátoři pokusí připomenout nejdůležitější okamžiky tehdejších událostí. Prostor před přístavbou základní školy se na chvíli přemění na Albertov, kde vystoupí studentští vůdci s autentickými projevy, pak se přítomní vydají v průvodu na Vyšehrad, kde položí květiny u hrobu K. H. Máchy (rozuměj prostor před budovou MěÚ ve Vítově ulici), aby se posléze vydal zpět do centra, kde bude na Národní třídě (v ulici 5. května) zastaven policejním kordonem a posléze i zezadu z „VB centrály“ obklíčen.
Následovat bude policejní zásah a vyhnání demonstrantů na nádvoří dobřichovického zámku, kde si připomeneme několik zásadních momentů spojených s okny a balkonem Melantrichu, abychom se pak střihem přenesli do současnosti a navzájem si řekli, co si myslíme o současné politické situaci a atmosféře ve společnosti.
Hlavním partnerem města Dobřichovice je Dobřichovická divadelní společnost z.s. a spolupracovat na ni budou i sdružení „Příslušníci OO VB Strnadice“ zakladatel a správce expozice Obvodního Oddělení Veřejné Bezpečnosti Strnadice, která je jedinečnou ukázkou dobové služební místnosti Sboru Národní Bezpečnosti. Spolu s vedlejší výstavkou dobových přístrojů a artefaktů je největší veřejně přístupnou sbírkou, kterou nenajdete nikde jinde na území bývalé Československé republiky (více na http://www.oovbstrnadice.cz ). Dalším partnerem je spolek „ Grand veteran“, hlavním organizátor každoroční stejnojmenné akce v pražských Bohnicích.

Posted in Nezařazené.