Aktuality

Nejbližší představení DDS:

VEČÍREK S CABINETEM - 16.12. ve 20:00, vinárna U Karoliny, Dobřichovice.

SLADKÉ TAJEMSTVÍ - 19.12. v 19:00, DK Mladá Boleslav, Dukelská 1093, Mladá Boleslav. Předprodej vstupenek na recepci Domu kultury.Mikuláš opět bude

S radostí vám sdělujeme, že i letos se DDS rozhodla zahrát pro vaše malé miláčky Mikuláše s Andělem a čerty!!! Nabízíme vám návštěvu MIKULÁŠE, Anděla a čertů u vás doma!
Pro nás dostupné a zvládnutelné destinace: Dobřichovice, Všenory, Lety a Karlík, Řevnice velmi omezeně. Omezení je z důvodu velkého zájmu – bohužel vše stihnout nemůžeme.
Ale jako minulý rok pro vás máme připraveny hned tři party!

Objednávejte na telefonním čísle: 728 00 63 73 (denně po 17 hodině) max. do 3.12.2014.
Cena: 200,- Kč / rodinu


Petr Pan - představení Kukadýlka v Řevnicích

Dětský divadelní soubor Kukadýlko z Dobřichovic (ve spolupráci s dospělými herci z DDS) uvede divadelní hru Petr Pan aneb výlet do Země Nezemě, kterou na motivy knihy Jamese Matthewa Barriea a několika stejně slavných filmů zpracovala a režíruje Lucie Kukulová. Vydejte se spolu s námi a Wendy Darlingovou za pohádkovým idolem Petrem Panem do Země Nezemě, kde se setkáme s žárlivou vílou Cink, piráty, Indiány, ztracenými kluky i mořskými pannami, abychom pochopili, že šťastné myšlenky nadnášejí, všude je dobře, ale doma nejlépe, fantazie dětství je krásná i strašlivá, a když přijde čas, musíme vyrůst i zestárnout a dát si přitom pozor, abychom nepřestali věřit na víly a nebo nedopadli jako Kapitán Hook.... Tik - tak - tik - tak - tik- tak….

Délka představení cca 1 hodina (ještě nevíme přesně , v několika scénách jsou použita laserová světla (prosím, nekoukejte do zdroje) a živý krokodýl (žádáme, abyste jej nekrmili nepravdivými historkami či neoblíbenými politiky).

Hudba: Vladimír Nejedlý
Scéna a výtvarná spolupráce: Jindřich Kratochvíl
Choreografie: Josef Kutílek

Hrajeme v pátek 14.listopadu a v sobotu 15.listopadu od 19:00 hodin v BIO DIVADLE (kino) ŘEVNICE
Veřejná generálka 14.listopadu od 10:00 hodin

Vstupenky lze koupit online ZDE


SLADKÉ TAJEMSTVÍ v Divadle Bez zábradlí

Dobřichovická divadelní společnost opět představí Sladké tajemství v Divadle Bez zábradlí

23.října od 19:00

Předprodej pouze v pokladně divadla, nebo online ZDE 

 

 


 

DASHA & JAN SMIGMATOR

Nenechte si ujít! Jedinečný koncert, ve kterém zazní slavné evergreeny

21.srpna od 19:30 na zámeckém nádvoří.

Evergreen Klub - DASHA & JAN SMIGMATOR, doprovází Swinging Quartet Předprodej online ZDE nebo v Café Galerii Bím, 5 května, Dobřichovice.

Přijďte včas, v ceně vstupenky není garantováno místo k sezení. Koncert proběhne za každého počasí.

Občerstvení zajišťuje Vinárna U Karoliny.


Premiéra Tří mušketýrů je tady!

Výpravné představení, které přichystala na léto Dobřichovická divadelní společnost, zavede diváky do Francie 17. století. Ve čtvrtek 10. července se totiž chystá premiéra slavného díla A. Dumase Tři mušketýři. V hlavních rolích mušketýrů se představí Petr Bendl, Jiří Geissler a Ondřej Nováček. Postavy d'Artagnana se zhostí Jan Seidel, v roli kardinála Richelieu se blýskne Jan Rosák, Mylady ztvární Hedvika Hájková.

Režie se ujal principál souboru Petr Říha.

Těšit se můžete nejen na výpravné kostýmy a scénu, ale rovněž na udatné šermířské souboje.

Na nádvoří dobřichovického zámku bude tedy uvedena nejen regionální, nejen národní, nejen evropská, ale světová premiéra mnohokrát zfilmovaných, mnohokrát zdramatizovaných Tří mušketýrů.

V této podobě budou Tři mušketýři uvedeni poprvé a nikde jinde je nebudete moci zhlédnout.


Hospodkál aneb Boj o pípu

V pátek 4.7. od 20:00 vystoupí v rámci Dobřichovických divadelních slavností Studio mladých z Roztok se svým muzikálem tak trochu jinak...


Koncert Harry Band

V pátek 20.6. od 20:00 vystoupí v rámci Dobřichovických divadelních slavností HARRY BAND!
Unplugged band fungující již od roku 2004 na pražské i mimopražské scéně. Zaměření - Originalmix styllů - Rhithmen & blues, Rock"n"Roll, Soul s příměsí Funky. Harry band si vedle vlastní tvorby dovolil předělat do své akustické podoby některé hudební lahůdky velikánů jako je - Eric Clapton, The Beatles, Brian Adams, B.B. King, Aerosmith, Creedence Clearwater Revival, Emerson, Lake & Palmer, Blues brothers, Chuck Berry a.t.d...

Tentokrát v sestavě:
Ota "Otík" Matoušek - kytara, zpěv, foukací harmonika, kazu / Jan "Harry" Drašnar - basa, zpěv, kazu / Zdeněk "Mošna" Hradecký - klávesové nástroje, zpěv / Zdeněk "Pospa" Pospíšil - bicí, zpěv / Jindřich "Pindr" Hašek - kytara / Ivan "Sak" Jandečka - sax / Lexa Skutil - trumpeta / Šimon Rudolf - sax / Filip Herejk - bar sax / Marek Veselý, Petr Pokorný a další...


Dobřichovické divadelní slavnosti začaly velkolepě!

Dobřichovické divadelní slavnosti 2014 odstartovalo v neděli 15. června položení základních kamínků nového divadla i skvělé představení spřátelené divadelní společnosti z Bakova nad Jizerou Mezi nebem a zemí. Ještě před tím ale městem prošel průvod protagonistů ze všech divadelních her, které od svého založení Dobřichovická divadelní společnost uvedla. V čele s živou muzikou Třehusku a jezdci na koních vyšel průvod od zámku ulicí 5. května a podél radnice pokračoval ke kruhovému objezdu. Doprava na silnici se tak na chvilku zastavila, řidiči ale s úsměvy na rtech sledovali promenádu vnadných krasavic, policajta, golema i noblesních mušketýrů, kteří zvali na nejnovější kus divadla – muzikál Tři mušketýři. „Dobřichovice se v poslední době staly městem průvodů. Toto je v pořadí již třetí, kterého se za poslední měsíc účastním. Dobřichovická divadelní společnost je ovšem obrovskou hybnou silou ve městě a položení základních kamínků jejího nového divadla si jistě takový průvod zaslouží,“ uvedl ve svém krátkém projevu starosta města Michael Pánek a doplnil, že na výstavbu nové zlaté kapličky se město pokusí získat evropskou dotaci. „Tuto akci jsme proto symbolicky nazvali Dobřichovice sobě. Tak ať žije divadlo, a to naše zvlášť,“ zakončil tradičně svou krátkou zdravici principál souboru Petr Říha. To už k vratům budoucího divadla přinášely desítky lidí své podepsané kamínky, nechyběl tu ani ten z posvátné hory Říp. Desítky diváků si ještě vyslechly písně z muzikálů, které ochotníci v minulosti uvedli, pak se většina přesunula zpět na nádvoří zámků. Ještě před divadlem vystoupila dámská vokální skupina Cabinet. Jejich bravurní vystoupení si právem vysloužilo dlouhotrvající aplaus publika. Vysoko nastavenou laťku udrželi i bakovští ochotníci, jejich „duchařská“ romantická komedie sklízela salvy smíchu. Největší událost divadelních slavností však na diváky ještě čeká. Jde o muzikál Tři mušketýři v podání domácí Dobřichovické divadelní společnosti. Na nádvoří zámku jej uvede od 10. do 13.července a také od 16. do 19.července, vždy od 20:00

Fotografie z průvodu a ze zahájení slavností najdete ZDEKrálovský průvod 31.5. a 1.6.2014

Tak jako v letech minulých vydá se Císař římský a Král český Karel IV. na cestu z Prahy na Karlštejn, aby zde, v kapli Svatého Kříže, uložil říšské korunovační klenoty. Na rozdíl od let minulých průvod pořádá město Dobřichovice ve spolupráci se skupinou historického šermu Alotrium a Dobřichovickou divadelní společností.

Sobota 31.5. - 14:00 Radotín, 15:45 Černošice,  17:00 Mokropsy,
18:30 Dobřichovice
Neděle 1.6. - 10:00 Dobřichovice, 10:25 Lety, 11:35 Řevnice, 12:50 Zadní
Třebaň, 14:30 Hlásná Třebaň, 15:15 Karlštejn VSV, 15:45 Karlštejn náměstí,
17:30 Karlštejn hrad

Podrobnosti na adrese www.pruvodkarlaiv.cz

 


Ocenění Dobřichovické divadelní společnosti

Dobřichovická divadelní společnost pod vedením principála Petra Říhy úspěšně pokračuje ve své kariéře. Kromě působení v Dobřichovicích, můžeme její představení vidět i v dalších městech. Poslední dva roky to bylo téměř pravidelně i na legendárních prknech divadla Semafor. Představení ocenil jak Jiří Suchý tak i Jitka Molavcová.
Letos se tento úspěšný soubor účastnil dvou přehlídek amatérských divadel, kde získal několik hlavních cen. První z přehlídek byla krajská přehlídka amatérských divadelních souborů Wintrův Rakovník. Zde za herecké výkony obdrželi ve hře Sladké tajemství ceny Karel král, Jiří Šafránek, Jan Seidel či Saša Skutil. Jako hostující herečka Dobřichovické divadelní společnosti obdržela cenu i Jolana Voldánová. Cenu za režii získal senátor pro naši oblast Jiří Oberfalzer, který s DDS dlouhodobě spolupracuje a aktivně zde hraje. Druhou soutěží byla krajská přehlídka amatérských divadelních souborů v Sadské. V této soutěži získala nejvyšší herecké ocenění, tedy hlavní cenu za herecký výkon Alena Říhová. Všem oceněným gratuluji.
Petr Říha se svým souborem již pracuje na přípravě významné kulturní události Dobřichovických divadelních slavností. Na nich uvidíme novou hru, kterou soubor připravuje s názvem Tři mušketýři.
Michael Pánek, starosta Dobřichovic


Archiv předchozích článků z letošního roku najdete ZDE

Archiv článků z roku 2013 najdete ZDE